حماسه سیاسی . . .

 

توی این 10 روزی که شورای نگهبان احراز یا عدم احراز صلاحیت کاندیداها را بررسی می کرد ؛ همه دنبال ارائه تحلیل و پیش بینی درباره اتفاقاتی که ممکن بود بیوفته بودن ؛ در باب احراز یا عدم احراز صلاحیت آقای هاشمی ؛خود من مثل خیلی ها به چند جهت ته دلم دوست داشتم ایشون احراز صلاحیت بشه و تا آخر هم بمونه !

از مهمترین دلایل هم در ذهنم خلق حماسه سیاسی بود که متصور می شد با آمدن هاشمی به وقوع می پیونده ؛ هاشمی اگرچه می تونست مهره خطرناکی در انتخابات برای اصولگراها باشه اما حضور حداکثری مردم در انتخابات درالویت قرار داشت ! درواقع ایده آل ترین حالت برای اصول گراها ؛ حضور هاشمی در صحنه(برای خلق حماسه سیاسی) و در نهایت انتخاب نشدن اون توسط مردم بود .

علی ای حال گذشت و هاشمی احراز صلاحیت نشد ! راستش ابتدا خیلی خوشحال نشدم و برخلاف خیلی ها که از هیجان به وجد اومده بودن ؛ یکمی نگران بودم ؛ نگرانیم هم ناشی از این بود که می ترسیدم با این کار خیلی ها دوباره نسبت به نظام دادشون بره هوا و  فارغ از اتفاقات ممکن موجب کمرنگ شدن حضور مردم در انتخابات بشه !

ولی خب بعد از کمی فکر کردن یه جورایی از دست خودم ناراحت شدم . . . !

.

.

.

به نظر من شاید حضور هاشمی دربین کاندیداها از برخی جوانب بد نبود لکن عدم حضورش هیچ لطمه ای به خلق حماسه سیاسی و حتی حضور حداکثری مردم نمی زنه ، چرا که همون خدایی که ممکنه گاهی وقتا حتی دشمنان رو طوری واسطه قرار بده که در برخی برهه ها ناخواسته سودی برای نظام به بار بیارن ؛ در ایجاد حماسه سیاسی به نفع نظام قائل به شخص نخواهد بود . . . واضح تر بگم اگر قرار باشه حماسه سیاسی به خواست خدا(انشاءلله) اتفاق بیوفته اینکه واسطه ایجاد این حماسه هاشمی باشه یا کس دیگه و یا حتی جریانات و اتفاقات دیگه ؛ دست من و امثال من که نیست هیچ از حیطه تحلیلمان هم خارجه  . . .

 

سیاسی نوشت :

1- سردار نقدی حرف قشنگی زد که "اقدام شورای نگهبان خود یک حماسه سیاسی بود!" ؛ با این حرف شدیدا موافقم

2- یه وقت تصور نشه این که گفتم "خدا دشمنان رو واسطه قرار میده" منظورم به هاشمی بود که یعنی ایشون دشمن نظامه ؛ نه ؛ من نهایتش بدترین حالتش رو به صورت کلی گفتم . اما هاشمی تا وقتی خودش ، خودش رو دشمن نکنه ، نظام هم دوست حسابش می کنه ؛ اگرچه درسال های اخیر بیشتر در زمین دشمن بازی کرده !

3- تا بوده و نبوده یادم هست که همیشه نگران حضور مردم در عرصه های مختلف بودیم لکن تجربه ثابت کرده بعد از انتخابات و یا راهپیمایی ها ؛ نگرانی هامون بیهوده بوده . . .

4- سوم خرداده ؛ سالروز آزادسازی خرمشهر و وفات شاعر عزیز حاج محمد رضا آقاسی. . . شادی روح شهدای عملیات "الی بیت المقدس" و همچنین سردار قبیله شعر شیعه صلوات . . .

5- راستی روز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر . . . بابای ماست خامنه ای(مد) . . . پدر روزت مبارک و سایه ات مستدام . . .

/ 6 نظر / 38 بازدید
سیده چفیه دوش

هاشمی سال هاست محبوبیتی برایش نمانده در دل مردم انقلابی : تایید صلاحیت نشدنش ، حتی آب را از آب تکان نداد . . . و این سزای همه ی آنهایی ست که - به قول مرحوم آقاسی- ولایتشان قضا شد !

بیدار

آیت الله فرمودن آبرو و جان و مالشون رو کف دست میگیرن برای این مردم و به صحنه میان... والله ما راضی به زحمتشون نیستیم... با افتخار میگن هاشمی برای گرفتن قدرت و ثروت به صحنه نیومده اولا مگه دیگران اومدن؟ دوما قدرت رو نمی دونم اما فک نمیکنم آیت الله به چندر غاز پول مملکت(!!! اونم تو این بحران اقتصادی) حتی نگاه کنه... ماشاالله آیت الله دلش و چشمش سیره از مال دنیا....!!!!!

حاصل کار جنون

اگر تأیید صلاحیت می‌شد باید در معیارهای شورای محترم نگهبان شک می‌کردیم !!!

اسلام ناب محمدی(ص)

سلام و رحمة الله خداقوت... به مناسبت اعیاد "سعیدِ" شعبانیه، صلواتِ "جلیلی" بفرستید... علامه مصباح: "برای پیروزی گفتمان انقلاب اسلامی و کاندیدای اصلح(دکتر جلیلی) نماز امام زمان(عج) بخوانید." کیفیت نماز: دو رکعت نماز در هر رکعت «ایاک نعبد و ایاک نستعین» 100 مرتبه گفته می شود + ذکر هر رکوع و سجده 7 مرتبه.../ پس از پایان نماز؛ 1 مرتبه ذکر«لااله الا الله» سپس، تسبیحات حضرت زهرا(س) و سپس سجده ای با 100 مرتبه ذکر مبارک «اللهم صل علی محمد و آل محمد» ایستاده ایم بر گفتمان اسلام ناب محمدی(ص)... ایستاده ایم بر اندیشه پاک بسیجی... ایستاده ایم کالجبل الراسخ...

میثم

سلام به وبلاگ ماهم سر بزنید و لینک کنید: آخر ای دوست این چه آیین است... http://dhrm.blogfa.com یاعلی

ساحل هدایت

مسابقه داده‌نما(اینفوگرافی) همزمان با فرارسیدن ماه شعبان توسط فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) برگزار می‌شود. مسابقه داده‌نما(اینفوگرافی) احیای نیمه شعبان، همزمان با فرارسیدن ماه شعبان، در راستای تبیین اهمیت احیاء در شب شریف نیمه شعبان برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای مشاهده پرسش‌های این مسابقه می‌توانند به سایت akharinomid.ir مراجعه کنند و پاسخ پرسش‌های مسابقه را با ذکر مشخصات خود (نام و نام خانوادگی، شماره تماس و محل شهر خود) به ایمیل آخرین امید به نشانیakharinnomidd@gmail.com ارسال کنند.