بازخوانی عملکرد برادر محسن و ادعاهای ایشان

هرچند نگاشتن این وجیزه ها تأثیری در منش و اعتقاد برخی ها ندارد ، لکن حداقل آن ، یادآوری نکاتی بس تأمل برانگیز برای خودمان است .

صحبت های اخیر آقای رضایی به صراحت نشان داد که با گذشت زمان نه تنها حقیقت مسائل برای امثال  آنها روشن نمی شود بلکه روز به روز اتفاقات گذشته (بخوانید فتنه 88) را بیشتر از یاد برده و با فاصله گرفتن از آن دچار فراموشی مضاعف می شوند تا آنجا که حوادث اتفاق افتاده را بسیار ساده و صرفا در حد یک اعتراض اجتماعی قلمداد می کنند .

اما بازخوانی صحبت های آقای رضایی علی الخصوص مصاحبه اخیر ایشان حاوی چند نکته است :

1-     دیدگاه آقای رضایی در رابطه با فتنه 88 با دیدگاه مقام معظم رهبری(مد) کاملا متفاوت است . این را به راحتی از صحبت های ایشان می توان فهمید چرا که ایشان معتقد است فتنه 88 ابتدا فتنه نبود و فقط اعتراض اجتماعی بود و بعد نیروهای ضد انقلاب از این فرصت سوءاستفاده کرده و کم کم به درگیری های مسلحانه انجامید ! حال آنکه امام خامنه ای(مد)  بارها بارها فرمودند این فتنه از 10 سال قبل برنامه ریزی شده بود.(وحقیقتا اسناد ثابت می کند که همینگونه بود)

2-     آقای رضایی سال گذشته در سخنرانی خود در دانشگاه علامه گفت قضایای بعد از انتخابات را می توانستیم یک ماهه مدیریت کنیم و هم اکنون ادعا دارند اگر پست حکومتی داشتند (جای آقای هاشمی و یا آقایان لاریجانی بودند) می توانستند فتنه را دو هفته ای جمع کنند. سوال اینجاست آیا پشت پرده این ادعای آقای رضایی مستقیما متوجه آقای هاشمی و آقایان لاریجانی است و یا . . . !

3-     آقای رضایی در موضعی اعجاب برانگیز در سخنرانی های سال گذشته و مصاحبه اخیر خود ، عملکرد خود و دوستانش را در قضایای فتنه ، عملکرد کاملا مدبرانه و شجاعانه تلقی کرده و با صحبت هایی عجیب ساکنین و کاسبین فتنه را مورد نقد قرار می دهد و فراتر از آن نسبت به عملکرد خواص معترض شده و معتقد است آنها نتوانستند به جمع بندی درستی برسند ! این ادعا در حالی است که مقام معظم رهبری(مد) در مدت هفت ماه (از خرداد تا دی 88) در تمام سخنرانی هایشان از فتنه سخن می گفتند لکن خواصی همچون آقای رضایی درتمام این مدت از لب به سخن گشودن در حمایت از علمدار انقلاب دریغ کردند .

4-     همه این صحبت ها در حالی است که آقای رضایی پس از حادثه تاریخی 9 دی و بیانیه کریه میرحسین نامه ای به مقام معظم رهبری(مد) نوشت و ایشان را به مصالحه با آقای موسوی دعوت نمود . . . ! حال با همه این قضایا چطور می توان باور کرد که ایشان طبق ادعای خودشان جزو کسانی بودند که در برابر فتنه با تدبیر و شجاعت ایستادگی کردند ؟ !!!

/ 16 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رزمنده

سلام خوشحال میشیم نطراتتون روبدونیم...

حاصل کار جنون

برادر! بنده تازه متوجه شدم، کامنت رو اشتباه فرستادم برای اون یکی پست! اون کامنت برای این پسته!!! [لبخند]

آسدفواد

سلام همسنگر...مطلبتون به عشق...کاملا درسته... به قول حاج سعید حدادیان "آقای محسن رضایی هر وقت توضیح داد که لباس مقدس سپاه چه ایرادی داشت که از تنش بیرون کرد و علی رغم میل حضرت امام که ایشان را نیرویی کارآمد و مقبول در سپاه میدید عمل کرد و وارد این فضاها شد خیلی از مسائل روشن میشه" امثال قالیباف و رضایی حنایشان برای ما بچه بسیجی ها رنگی ندارد...التماس دعا همسنگر...یاحق...

سیده چفیه دوش

بنظرم باید پست جدیدی زده بشه با عنوان "بازخوانی عملکرد کسی که دیروز بسیجس بود و امروز خون دل هر بسیجس..." !

اكبري

خدا قوت... اينكه هنوز كساني هستند كه بي ريا عاشق وطنن خوشحال كننده است تكه اي از جزيره ام: (((((((( شرمنده یا الهه مکر.... شرمنده ای عشق این سان آن سانم... شرمنده که همیشه لای لای مصیبتهای تخیلی ام را با چاشنی ناشکری می پیچانم به دستار جبرئیل و بوی زمین را به خدمتتان تحفه می آورند و تو یادت می آید ... تمام بی وفائیهامان را ... تمام ناشکریهامان را ... شرمنده که دست بر نمی داریم از این همه غفلت شرمنده که هنوز قاتل طفل کوچک معصومیتهامان مانده ایم و ...)))))))))

سرباز امام خامنه ای

امیرالمومنین(علیه السلام) :نداشتن بینایی سهل تر از نداشتن بصیرت است. با سلام «با مطلب جدید در رابطه با خیزش های زودهنگام انتخابات » به روز هستم منتظر نظرات و انتقادات دوستان هستم. یازهرا

ساحل هدایت

بسم رب المهدی بهار می آید! کاش دیگر آسمان، راز پنهان بودنش را به ما بگوید تا دیگر پرنده ای غم دوریت را نسراید و گل،دیگر برگ خود را خزان نبیند. و عاشقانت دیگر به گونه هاشان باران نبارد و تو ای جاده، خود را برای شنیدن صدای قدوم او، آب و جارو کن که دیگر بهار آمدنی است. طوفان ها و تلاطم ها! کنار بروید که بهار می آید.با مطالب جدید بروزیم.

عدالت

این آقا محسن و بعضی دگر از خواص کلهم اشتباه فکریشون اینه که فکر می کنن با اینجور مواضع نظر طیف معترض و فتنه گر انتخابات سال 88 رو به خود جلب می کنند. اولا زهی خیال باطل! چرا که اغلب فتنه گران کلا با جمهوری اسلامی و عواملش مخالفن دوما آقا محسن عزیز بخدا رای ما ها هم مهمه نا سلامتی 24 میلیون رای بودیم میشه با مواضع انقلابی نظری به رای ما هم داشته باشیا!!!!

سربازامام خامنه ای

کجایی مختار! «محمد ابن اشعث» بازگشته است اولین مسلمان تکبیر گو در «مرجع العذرا» نه در کوفه که در «مرجع العذرا» تنهاست! کجای تاریخ مانده‌اید! شیران قبیله «کِنده» قبیله سردار! «فرمانده» تان «حجر بن عدی» تنهاست! اهالی کوفه! «ضحاک بن‌قیس» به «قطقطانه» رسیده است «ابن زیاد» «حجر» را با خود برده است علی تنهاست! «ابراهیم پسر اشتر» کجا مانده‌ای! «قبیله نخعی» انتظارت را می‌کشد «حارث بن نوفل» به دمشق رسیده است همراه با «خولی»! زینب در زینبیه تنهاست! کجایی «کیان ایرانی»! «حرمله» به خیمه‌ها رسیده است! بجنب سردار! پرچم « یا لثارات الحسین» را بردار! «رقیه» تنهاست! «سپاه محمد»! سردارت -«راهب اصحاب محمد»-را دریاب! باید دشمانش را -همانطور که فرزند فاطمه گفت- بکشیم کفن نکنیم بر رویشان نماز نخوانیم و به گور بسپاریمشان! **اللّهم عجل لولیک الفرج** یازهرای مرضیه

سربازامام خامنه ای

سلام با دو مطلب جدید سناریو جدید در انتخابات 92ومطلب فرد اصلح کیست؟ به روزم.منتظرحمایت ونظرات سازنده شما هستم یازهرای مرضیه