هرچند نگاشتن این وجیزه ها تأثیری در منش و اعتقاد برخی ها ندارد ، لکن حداقل آن ، یادآوری نکاتی بس تأمل برانگیز برای خودمان است .

صحبت های اخیر آقای رضایی به صراحت نشان داد که با گذشت زمان نه تنها حقیقت مسائل برای امثال  آنها روشن نمی شود بلکه روز به روز اتفاقات گذشته (بخوانید فتنه 88) را بیشتر از یاد برده و با فاصله گرفتن از آن دچار فراموشی مضاعف می شوند تا آنجا که حوادث اتفاق افتاده را بسیار ساده و صرفا در حد یک اعتراض اجتماعی قلمداد می کنند .

اما بازخوانی صحبت های آقای رضایی علی الخصوص مصاحبه اخیر ایشان حاوی چند نکته است :

1-     دیدگاه آقای رضایی در رابطه با فتنه 88 با دیدگاه مقام معظم رهبری(مد) کاملا متفاوت است . این را به راحتی از صحبت های ایشان می توان فهمید چرا که ایشان معتقد است فتنه 88 ابتدا فتنه نبود و فقط اعتراض اجتماعی بود و بعد نیروهای ضد انقلاب از این فرصت سوءاستفاده کرده و کم کم به درگیری های مسلحانه انجامید ! حال آنکه امام خامنه ای(مد)  بارها بارها فرمودند این فتنه از 10 سال قبل برنامه ریزی شده بود.(وحقیقتا اسناد ثابت می کند که همینگونه بود)

2-     آقای رضایی سال گذشته در سخنرانی خود در دانشگاه علامه گفت قضایای بعد از انتخابات را می توانستیم یک ماهه مدیریت کنیم و هم اکنون ادعا دارند اگر پست حکومتی داشتند (جای آقای هاشمی و یا آقایان لاریجانی بودند) می توانستند فتنه را دو هفته ای جمع کنند. سوال اینجاست آیا پشت پرده این ادعای آقای رضایی مستقیما متوجه آقای هاشمی و آقایان لاریجانی است و یا . . . !

3-     آقای رضایی در موضعی اعجاب برانگیز در سخنرانی های سال گذشته و مصاحبه اخیر خود ، عملکرد خود و دوستانش را در قضایای فتنه ، عملکرد کاملا مدبرانه و شجاعانه تلقی کرده و با صحبت هایی عجیب ساکنین و کاسبین فتنه را مورد نقد قرار می دهد و فراتر از آن نسبت به عملکرد خواص معترض شده و معتقد است آنها نتوانستند به جمع بندی درستی برسند ! این ادعا در حالی است که مقام معظم رهبری(مد) در مدت هفت ماه (از خرداد تا دی 88) در تمام سخنرانی هایشان از فتنه سخن می گفتند لکن خواصی همچون آقای رضایی درتمام این مدت از لب به سخن گشودن در حمایت از علمدار انقلاب دریغ کردند .

4-     همه این صحبت ها در حالی است که آقای رضایی پس از حادثه تاریخی 9 دی و بیانیه کریه میرحسین نامه ای به مقام معظم رهبری(مد) نوشت و ایشان را به مصالحه با آقای موسوی دعوت نمود . . . ! حال با همه این قضایا چطور می توان باور کرد که ایشان طبق ادعای خودشان جزو کسانی بودند که در برابر فتنه با تدبیر و شجاعت ایستادگی کردند ؟ !!!