چندی پیش مقاله ای از برادر حسین علایی در روزنامه اطلاعات منتشر شد که حقیقتا بعد از خواندن آن بسیار ناراحت شدم .

باتوجه به اینکه از مدتها پیش (قبل از فتنه) سردار علایی را از نزدیک می شناختیم و گهگاهی سلام و علیکی و ... متاسفانه در ایام انتخابات و کمی پس از آن وقتی با ایشان صحبت می کردیم از صحبتهایشان بوی دوپهلو بودن و عدم شفاف سازی به مشام می رسید . اما پس از گذشت زمان (علی الخصوص حرکت تاریخی 9 دی) اگرچه در صحبتها ایشان موضع سکوت را پیش گرفته بودند لکن حضورشان برای اقامه نماز در مسجدی که امام جماعت و اهالیش از حزب اللهی ها و انقلابی های سفت و سخت بودند ، تا حدودی این تصور را در ذهن پدید آورده بود که ایشان به مواضع انقلابی خود بازگشته اند .

علی ای حال متاسفانه (یا خوشبختانه) نوشتن مقاله "19 دی از نگاه دیگر" توسط ایشان در روزنامه اطلاعات با توجه به پیش زمینه ذهنی نسبت به مواضع پیشینشان ، تصورات و برداشت هایی را در ذهن مخاطب پدید می آورد که اثرات آن را در هجمه ی رسانه ها و افراد انقلابی می توان مشاهده نمود. پرواضح است وقتی مقاله ای چنان دو پهلو از سوی افرادی وابسته به نظام نوشته می شود که مصداقش دقیق معلوم نیست ، قضاوت های افراد بر اساس پیشینه نویسنده انجام می شود .

بهر روی خوشبختانه سردار علایی نسبت به این هجمه ها واکنش نشان داده و آنچه علی الظاهر نمایان است پایبندی ایشان به نظام(به گفته خودشان) همچنان ادامه دارد . ما نیز این اتفاق را به فال نیک می گیریم و گفتار ایشان را به عنوان سندی مصدق اعتقادات قلبی اشان قبول می کنیم. و نیز دعا می کنیم که انشالله همینطور باشد.

و صدالبته این نکته را هم متذکر خواهیم شد که در راه دفاع از ولیمان و حفظ نظام جمهوری اسلامی و پایبندی به آرمانهای انقلاب تا آخرین قطره خون در برابر هرشخص معاندی قدعلم خواهیم کرد اگرچه آن شخص از عزیزترینانمان باشد .

لبیک یا خامنه ای(مد)

پی نوشت :

1- شخصا معتقدم این برداشت ها و هجمه ها علیه مقاله مذکور باید وجود می داشت و صورت می گرفت ، چرا که اگر نبود سردار مجبور به تصریح موضع نمی شد .

2- لینک مطالب و هجمه ها (صرفا جهت اطلاع) :

"رشیدی مطلق"‌های عصر امام خامنه‌ای(مد)

نامه 12 فرمانده دفاع مقدس خطاب به حسین علایی

آقای علایی عبرت گرفتیم و تو خود مایه عبرت ما شدی!

نقدی بر مقاله حسین علایی

سردار بیدار شو! کنار فرزند داریوش همایون ایستاده‌ای

توضیحات جدید سردار