متن زیر اگرچه به ظاهر طنز است ، لیکن در باطن برآمده از بغض هایی است که از ثقیلی دردهای دلم حکایت می کند :

به گزارش شبکه بین المللی "مامانجون پرس" بحران جدیدی در یکی از مراکز استانهای ایران در حال شکل گیری است . خبرهای جست و گریخته حاکی از آن است که این بحران هم اکنون چند شهر دیگر از جمله تهران را هم در بر گرفته است . کارشناسان پیش بینی می کنند سرعت گسترش این بحران به حدی است که قطعا در آینده ای بسیار نزدیک این امر به بحرانی جهانی تبدیل خواهد شد .

تحلیل گران می گویند این بحران ناشی از نایاب بودن یک فروند دختر با مشخصاتی است که فرزند یکی از مسئولین درجه یک مملکتی برای ازدواج در نظر گرفته است . از آنجایی که این امر در ابتدا یک معضل به شمار می آمد ، به مرور زمان تبدیل به یک بحران گردید . دکتر کاذب مجرد زاده فوق تخصص مجردین متأهل ؛ از مهمترین علت های تبدیل این معضل به بحران خبر می دهد :

" شما ببینید وقتی یک فرد برای آینده خود برنامه و هدفی را در نظر داشته باشد - هر چند بیهوده و غیر منطقی - بدیهی است که هر امر یا اتفاقی را که قرار است در زندگی اش بیفتد با توجه به هدف و برنامه ی خود می سنجد و میزان تطبیق آن را با هدف و برنامه ی خود ملاک قرار می دهد ؛ فلذا در امر بیهوده ای مانند ازدواج این قضیه خود به یک فیلتر قوی و منحصر به فرد تبدیل می شود ؛ از طرفی دیگر عواملی موجود هستند که این وسط ، خود همانند فیلتری دیگر عمل می کنند . از جمله آن عوامل می توان نظرات متفاوت افراد دخیل در موضوع و یک سری سنت های متعصبانه را به شمار آورد . خب در نهایت می شود فیلتر در فیلتر و عملا چیزی ته اش نمی ماند . به نظر من اینها همه دست در دست هم داده اند تا این معضل به یک بحران تبدیل شود .

همچنین دکتر مجرد زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی گسترش این بحران افزود : این بحران ابتدا بحرانی خانوادگی به حساب می آمد ، اما از آنجایی که در مرحله اول پروسه ی دختریابی در محدوده خانواده مثمر ثمر واقع نشد ، فی الواقع با سفارش به افراد مختلف و تشکیل باندی دختریاب برای این آقازاده ، کم کم این موضوع به دغدغه ای برای کلیه افراد شهر تبدیل شد ، به گونه ای که مشاهده می شود ذکر همه ی مجالس و محافل از روحانیون روی منبر گرفته تا خانم های گرداننده ی مجالس مذهبی ، بحث پیرامون این معضل است . همین امر عملا باعث گسترش این باند دختریاب در سایر شهرهای مهم کشور گردید . و ماحصل آن چیزی است که الان مشاهده می کنید "

در پی صحبتهای جناب دکتر مجرد زاده ، با پیگیری های مکرر خبرنگار "مامی آنلاین" برای دستیابی به مستندات و اصرار زیاد او بر این کار ، در نهایت یک مقام آگاه که خواست نامش فاش نشود- از بررسی بیش از یکصد نوع موجود زنده برای ازدواج با این آقازاده خبر داد که متأسفانه تا کنون هیچ کدام از آنها موفق به عبور از تمام فیلترها نشدند و اکثرا در مرحله اول و دوم در فیلتر ماندگار می شوند .

 خبرگزاری مری نیوز (marry news ) نیز در قسمتی از مقاله خود در این باره نوشت :

"همانطور که مستحضرید از آنجایی که در ایران قدرت نفوذ آقازاده ها بعضا حتی بیشتر از خود آقاها می باشد ؛ گزارشهای حاصله حاکی از آن است که این آقازاده از چنان قدرت نفوذی برخوردار است که تمامی قریب به اتفاق زن ها و پیر زن های موجود در شهرهای مهم کشور خاصه آنهایی که در مجالس مذهبی اعم از ختم اندام و مجالس هفتگی زنانه حضور بهم می رسانند را مسخر خود کرده به گونه ای که تمامی آنها به صورت ناخواسته مشغول به دختربازی شده اند"

یک مقام اطلاعاتی در مصاحبه ای محاسبه ای با سایت www.mojarradtimes.com  به صورت مختصر با اشاره به مردود شدن اولین کیس های پیشنهادی توسط خانواده ی (بعضا درجه دو) این آقازاده ، افزود :

این امر در دست بررسی است و تحلیل ها نشان می دهند در مراحل ابتدایی به دلیل اینکه فیلترها نو بوده و تازه شروع به کار کرده بودند ؛ برخی از آنها اصلا دارای سوراخ خروجی نبوده اند و می توان گفت چنانچه این فیلترها در ابتدا به صورت صحیح عمل می کردند ؛ این امر اصلا به معضل تبدیل نمی شد که بخواهد بحران ایجاد کند . این مقام اطلاعاتی در پاسخ به سوالاتی درباره جزئیات بیشتر کیس مذکور سکوت کرد و افزود : متأسفانه به دلیل طبقه بندی اطلاعات ، خاصه در این مورد و احتمال به وجود آمدن مسائل امنیتی ؛ شبکه اطلاعتی از ارائه اطلاعات بیش از این معذور است ، اما موضوع در دست پیگیری است .

مرکز دکترینال تخصصی مجردین ناکام

 

بعد نوشت :

1-   این روزها احساس می کنم به آینده فکر کردن پیرم می کند ، اما انگار چاره ای به جز پیر شدن ندارم

2-   مرا ببخشید این ایام از سال که فرا می رسد ، دست خودم نیست ، حکما ناخودآگاه فیلَم یاد هندوستان می کند

3-   رشته ی تسبیح اربگسست معذورم بدار/ دستم اندرساعدساقی سیمین ساق بود