توی این 10 روزی که شورای نگهبان احراز یا عدم احراز صلاحیت کاندیداها را بررسی می کرد ؛ همه دنبال ارائه تحلیل و پیش بینی درباره اتفاقاتی که ممکن بود بیوفته بودن ؛ در باب احراز یا عدم احراز صلاحیت آقای هاشمی ؛خود من مثل خیلی ها به چند جهت ته دلم دوست داشتم ایشون احراز صلاحیت بشه و تا آخر هم بمونه !

از مهمترین دلایل هم در ذهنم خلق حماسه سیاسی بود که متصور می شد با آمدن هاشمی به وقوع می پیونده ؛ هاشمی اگرچه می تونست مهره خطرناکی در انتخابات برای اصولگراها باشه اما حضور حداکثری مردم در انتخابات درالویت قرار داشت ! درواقع ایده آل ترین حالت برای اصول گراها ؛ حضور هاشمی در صحنه(برای خلق حماسه سیاسی) و در نهایت انتخاب نشدن اون توسط مردم بود .

علی ای حال گذشت و هاشمی احراز صلاحیت نشد ! راستش ابتدا خیلی خوشحال نشدم و برخلاف خیلی ها که از هیجان به وجد اومده بودن ؛ یکمی نگران بودم ؛ نگرانیم هم ناشی از این بود که می ترسیدم با این کار خیلی ها دوباره نسبت به نظام دادشون بره هوا و  فارغ از اتفاقات ممکن موجب کمرنگ شدن حضور مردم در انتخابات بشه !

ولی خب بعد از کمی فکر کردن یه جورایی از دست خودم ناراحت شدم . . . !

.

.

.

به نظر من شاید حضور هاشمی دربین کاندیداها از برخی جوانب بد نبود لکن عدم حضورش هیچ لطمه ای به خلق حماسه سیاسی و حتی حضور حداکثری مردم نمی زنه ، چرا که همون خدایی که ممکنه گاهی وقتا حتی دشمنان رو طوری واسطه قرار بده که در برخی برهه ها ناخواسته سودی برای نظام به بار بیارن ؛ در ایجاد حماسه سیاسی به نفع نظام قائل به شخص نخواهد بود . . . واضح تر بگم اگر قرار باشه حماسه سیاسی به خواست خدا(انشاءلله) اتفاق بیوفته اینکه واسطه ایجاد این حماسه هاشمی باشه یا کس دیگه و یا حتی جریانات و اتفاقات دیگه ؛ دست من و امثال من که نیست هیچ از حیطه تحلیلمان هم خارجه  . . .

 

سیاسی نوشت :

1- سردار نقدی حرف قشنگی زد که "اقدام شورای نگهبان خود یک حماسه سیاسی بود!" ؛ با این حرف شدیدا موافقم

2- یه وقت تصور نشه این که گفتم "خدا دشمنان رو واسطه قرار میده" منظورم به هاشمی بود که یعنی ایشون دشمن نظامه ؛ نه ؛ من نهایتش بدترین حالتش رو به صورت کلی گفتم . اما هاشمی تا وقتی خودش ، خودش رو دشمن نکنه ، نظام هم دوست حسابش می کنه ؛ اگرچه درسال های اخیر بیشتر در زمین دشمن بازی کرده !

3- تا بوده و نبوده یادم هست که همیشه نگران حضور مردم در عرصه های مختلف بودیم لکن تجربه ثابت کرده بعد از انتخابات و یا راهپیمایی ها ؛ نگرانی هامون بیهوده بوده . . .

4- سوم خرداده ؛ سالروز آزادسازی خرمشهر و وفات شاعر عزیز حاج محمد رضا آقاسی. . . شادی روح شهدای عملیات "الی بیت المقدس" و همچنین سردار قبیله شعر شیعه صلوات . . .

5- راستی روز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر . . . بابای ماست خامنه ای(مد) . . . پدر روزت مبارک و سایه ات مستدام . . .